CB10722507
Eaton - Electronics Division
Producto No:
CB10722507
Descripción:
CONN BARRIER STRP 25CIRC 0.325"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Barrier Type 3 Wall (Tri)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 250V
Color Black
Current Rating (Amps) 20A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Wire Gauge 14-22 AWG
Bottom Termination PC Pin
Series CB1000
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Eaton - Electronics Division
Pitch 0.325" (8.26mm)