CB10JB160R
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CB10JB160R
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 160 OHM 5% 10W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.374" Square x 1.890" L (9.50mm x 48.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 160 Ohms
Series CB
Power (Watts) 10W