CB15KB250R
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CB15KB250R
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 250 OHM 10% 15W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 1.890" L x 0.512" W (48.00mm x 13.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 250 Ohms
Series CB
Power (Watts) 15W