CB1AHF-D-24V
Panasonic Electric Works
Producto No:
CB1AHF-D-24V
Descripción:
CB RELAY 1 FORM A 24V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 1.8W
Switching Voltage 28VDC - Nom
Termination Style Plug In, Quick Connect - Multiple Sizes
Contact Rating (Current) 20 A
Coil Current 75 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 320 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series CB
Operate Time 15 ms
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 14 VDC