CB5JB27R0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CB5JB27R0
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 27 OHM 5% 5W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.374" Square x 0.866" L (9.50mm x 22.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 27 Ohms
Series CB
Power (Watts) 5W