Hogar / Fuses / CB61F3A-TR1
minImg
CB61F3A-TR1
Eaton - Electronics Division
Producto No:
CB61F3A-TR1
Descripción:
FUSE BRD MNT 3A 125VAC/VDC 2SMD
En stock : 771
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 2.08
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.025 Ohms
Color -
Approval Agency CQC, cULus, PSE
Current Rating (Amps) 3 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A AC, 300A DC
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm)
Product Status Active
Series CB61F
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 125 V