CBC2518T680KV
Taiyo Yuden
Producto No:
CBC2518T680KV
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 68UH 140MA 3.64OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 200mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.64Ohm Max
Inductance 68 µH
Series CB, C Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 9.5MHz