CBMF1608T100K
Taiyo Yuden
Producto No:
CBMF1608T100K
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0603 (1608 Metric)
Descripción:
FIXED IND 10UH 380MA 468MOHM SMD
En stock : 533539
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 115mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 115 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 468mOhm Max
Inductance 10 µH
Series CB, MF Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 32MHz