CBR02C100J1GAC
KEMET
Producto No:
CBR02C100J1GAC
Fabricante:
KEMET
Descripción:
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CBR-SMD RF C0G
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr KEMET
Capacitance 10 pF