CBS2004812-RF1
Cosel USA, Inc.
Producto No:
CBS2004812-RF1
Fabricante:
Cosel USA, Inc.
Paquete:
Half Brick
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 200W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.46" L x 2.31" W x 1.04" H (62.5mm x 58.7mm x 26.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 16.7A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series CBS (200W)
Power (Watts) 200 W
Type Isolated Module
Package / Case Half Brick
Efficiency 88%