CC10-2405SR-E
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
CC10-2405SR-E
Descripción:
DC DC CONVERTER 5V 10W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 500 V
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.40" L x 0.89" W x 0.35" H (35.6mm x 22.6mm x 8.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Control Features Enable, Active Low
Series CC-E (10W)
Power (Watts) 10 W