Hogar / Fuses / CC12H375MA-TR
minImg
CC12H375MA-TR
Eaton - Electronics Division
Producto No:
CC12H375MA-TR
Descripción:
FUSE BOARD MNT 375MA 63VDC 1206
En stock : 622
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.00077
Response Time -
DC Cold Resistance 1.75 Ohms
Color -
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 375 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W x 0.043" H (3.20mm x 1.60mm x 1.10mm)
Product Status Active
Series CC12H
Voltage Rating - DC 63 V