CC45SL3DD680JYNN
TDK Corporation
Producto No:
CC45SL3DD680JYNN
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 68PF 2KV SL RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Temperature Coefficient SL
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CC45
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 68 pF