CCD-110B821KK02
Trigon Components
Producto No:
CCD-110B821KK02
Fabricante:
Trigon Components
Descripción:
CAP CER 820PF 250V Y5P RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Active
Ratings X1, Y1
Series CCD
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Trigon Components
Capacitance 820 pF