CCD-211F392MK72
Trigon Components
Producto No:
CCD-211F392MK72
Fabricante:
Trigon Components
Descripción:
CAP CER 3900PF 250V Y5V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 250VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series CCD
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Trigon Components
Capacitance 3900 pF