CCD040681HT
Quantic Evans
Producto No:
CCD040681HT
Fabricante:
Quantic Evans
Descripción:
Wet Tantalum
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.062" L (9.52mm x 26.97mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 700mOhm
Ratings -
Series CC-HT
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial, Can
Mfr Quantic Evans
Capacitance 680 µF