CD100M200
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
CD100M200
Descripción:
FUSE CRTRDGE 100A 415VAC CYLINDR
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 120000
Applications Motor Protection
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 100A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 80kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.220" Dia x 1.850" L (31.00mm x 47.00mm)
Product Status Active
Series CD
Package / Case Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Voltage Rating - AC 415 VAC