CD18FD252JO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CD18FD252JO3F
Descripción:
CAP MICA 2500PF 5% 500V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.343" (8.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.681" L x 0.260" W (17.30mm x 6.60mm)
Product Status Active
Series CD18
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2500 pF