Hogar / TVS Diodes / CD214A-T100CALF
minImg
CD214A-T100CALF
Bourns Inc.
Producto No:
CD214A-T100CALF
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
TVS DIODE 100VWM 162VC SMA
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 111V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V