Hogar / TVS Diodes / CD214B-T36CALF
minImg
CD214B-T36CALF
Bourns Inc.
Producto No:
CD214B-T36CALF
Paquete:
SMB (DO-214AA)
Descripción:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMB
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMB (DO-214AA)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V