Hogar / TVS Diodes / CD214C-T40ALF
minImg
CD214C-T40ALF
Bourns Inc.
Producto No:
CD214C-T40ALF
Paquete:
SMC (DO-214AB)
Descripción:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 44.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.5V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V