Hogar / TVS Diodes / CD214C-T45CALF
minImg
CD214C-T45CALF
Bourns Inc.
Producto No:
CD214C-T45CALF
Paquete:
SMC (DO-214AB)
Descripción:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMC
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 20.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 50V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V