CD30FC273FO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CD30FC273FO3F
Descripción:
CAP MICA 0.027UF 1% 300V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.909" (23.10mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.437" (11.10mm)
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.819" L x 0.429" W (20.80mm x 10.90mm)
Product Status Active
Series CD30
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.027 µF