CD30FD332FO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CD30FD332FO3
Descripción:
CAP MICA 3300PF 1% 500V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.858" (21.80mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.437" (11.10mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.772" L x 0.252" W (19.60mm x 6.40mm)
Product Status Active
Series CD30
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3300 pF