CD30FD682GO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CD30FD682GO3F
Descripción:
CAP MICA 6800PF 2% 500V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.882" (22.40mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.437" (11.10mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.780" L x 0.299" W (19.80mm x 7.60mm)
Product Status Active
Series CD30
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 6800 pF