CD42FA823GO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CD42FA823GO3
Descripción:
CAP MICA 0.082UF 2% 100V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.921" (23.40mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 1.063" (27.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.480" L x 0.461" W (37.60mm x 11.70mm)
Product Status Active
Series CD42
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.082 µF