CD5FY271JO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CD5FY271JO3F
Descripción:
CAP MICA 270PF 5% 50V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.118" (3.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.272" L x 0.161" W (6.90mm x 4.10mm)
Product Status Active
Series CD5
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 270 pF