CD7FA621FO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CD7FA621FO3
Descripción:
CAP MICA 620PF 1% 100V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.173" (4.40mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" L x 0.126" W (7.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Series CD7
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 620 pF