CDDC56Y2W
ChromeLED
Producto No:
CDDC56Y2W
Fabricante:
ChromeLED
Descripción:
DISPLAY 7SEG 0.56" DUAL YELLOW 1
Guía del usuario
Color Yellow
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.750" H x 0.984" W x 0.315" D (19.05mm x 25.00mm x 8.00mm)
Millicandela Rating 60mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 70mw
Common Pin Common Cathode
Package / Case 18-DIP
Number of Characters 2
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.56" (14.20mm)
Mfr ChromeLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V