Hogar / Fixed Inductors / CDEIR6D31FHF-2R2MC
minImg
CDEIR6D31FHF-2R2MC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CDEIR6D31FHF-2R2MC
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 6.5A 12 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12mOhm Max
Inductance 2.2 µH