CDH73NP-120MC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CDH73NP-120MC
Descripción:
FIXED IND 12UH 1.05A 92 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.05 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.287" W (8.00mm x 7.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 92mOhm Max
Inductance 12 µH