CDH74NP-470KC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CDH74NP-470KC
Descripción:
FIXED IND 47UH 1.2A 230 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.287" W (8.00mm x 7.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Inductance 47 µH