Hogar / Fixed Inductors / CDMC6D28NP-1R5MC
minImg
CDMC6D28NP-1R5MC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CDMC6D28NP-1R5MC
Descripción:
FIXED IND 1.5UH 7.6A 12.5MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7.3A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 7.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.256" W (7.25mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12.5mOhm Max
Inductance 1.5 µH