CDNBS16-T15
Bourns Inc.
Producto No:
CDNBS16-T15
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
16-SOIC
Descripción:
TVS DIODE 15VWM 39VC 16SOIC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 15pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package 16-SOIC
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 39V
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V