Hogar / Fixed Inductors / CDPH4D19FNP-8R0MC
minImg
CDPH4D19FNP-8R0MC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CDPH4D19FNP-8R0MC
Descripción:
FIXED IND 8UH 2.68A 56 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.68 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 56mOhm Max
Inductance 8 µH