CDR02BP221BKMRAB
Vishay Vitramon
Producto No:
CDR02BP221BKMRAB
Fabricante:
Vishay Vitramon
Descripción:
CAP CER 220PF 100V BP 1805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient BP
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR02
Package / Case 1805 (4512 Metric)
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 220 pF
Features -
Failure Rate R (0.01%)