CDR105NP-121MC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CDR105NP-121MC
Descripción:
FIXED IND 120UH 730MA 380MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance -15%, +20%
Current Rating (Amps) 730 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.362" W (10.00mm x 9.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 380mOhm Max
Inductance 120 µH
Series CDR105
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6.5MHz