CDR31BX272BKUS
KEMET
Producto No:
CDR31BX272BKUS
Fabricante:
KEMET
Descripción:
CAP CER 2700PF 100V BX 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient BX
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr KEMET
Capacitance 2700 pF
Features -
Failure Rate S (0.001%)