CDR74BNP-271KC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CDR74BNP-271KC
Descripción:
FIXED IND 270UH 330MA 1.3OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 80°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 330 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Inductance 270 µH
Series CDR74B
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4.6MHz