Hogar / Fixed Inductors / CDR7D43MNNP-820NC
minImg
CDR7D43MNNP-820NC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CDR7D43MNNP-820NC
Descripción:
FIXED IND 82UH 650MA 401.4 MOHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.45A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 401.4mOhm Max
Inductance 82 µH