Hogar / Fixed Inductors / CDRH104RNP-101NC
minImg
CDRH104RNP-101NC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CDRH104RNP-101NC
Descripción:
FIXED IND 100UH 1.25A 304MOHM SM
En stock : 4955
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 1.35A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.25 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 304mOhm Max
Inductance 100 µH