Hogar / Fixed Inductors / CDRH12D58RNP-151MC
minImg
CDRH12D58RNP-151MC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CDRH12D58RNP-151MC
Descripción:
FIXED IND 150UH 1.28A 251MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.28 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 251mOhm Max
Inductance 150 µH