Hogar / Fixed Inductors / CDRH2D09NP-1R2MC
minImg
CDRH2D09NP-1R2MC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CDRH2D09NP-1R2MC
Descripción:
FIXED IND 1.2UH 1.24A 70MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 1.24 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm
Inductance 1.2 µH