Hogar / Fixed Inductors / CDRH4D11NP-8R2NC
minImg
CDRH4D11NP-8R2NC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CDRH4D11NP-8R2NC
Descripción:
FIXED IND 8.2UH 830MA 273.8 MOHM
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 740mA
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 830 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 273.8mOhm Max
Inductance 8.2 µH