Hogar / Fixed Inductors / CDRH4D29LDNP-8R2PC
minImg
CDRH4D29LDNP-8R2PC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CDRH4D29LDNP-8R2PC
Descripción:
FIXED IND 8.2UH 2.2A 53.3MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 53.3mOhm Max
Inductance 8.2 µH