Hogar / Fixed Inductors / CDRH50D43RNP-2R2NC
minImg
CDRH50D43RNP-2R2NC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CDRH50D43RNP-2R2NC
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 3.8A 22 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 3.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 22mOhm Max
Inductance 2.2 µH