Hogar / Fixed Inductors / CDRH5D14NP-150PC
minImg
CDRH5D14NP-150PC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CDRH5D14NP-150PC
Descripción:
FIXED IND 15UH 1A 230 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 850mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.228" W (6.10mm x 5.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Inductance 15 µH