Hogar / Speakers / CDS-4028-16
minImg
CDS-4028-16
CUI Devices
Producto No:
CDS-4028-16
Fabricante:
CUI Devices
Descripción:
SPEAKER 16OHM 2W TOP PORT 86DB
En stock : 604
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Frequency Range 360 Hz ~ 20 kHz
Shape Oval, Rectangular Frame
Ingress Protection -
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Power - Rated 2 W
Technology Magnetic
Frequency - Self Resonant 450Hz
Mfr CUI Devices
Material - Cone Cloth
Efficiency - Type Sound Pressure Level (SPL)
Distortion Rating 5% @ 1kHZ, 2W
Efficiency - dBA 86.00
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Termination Solder Eyelet(s)
Size / Dimension 1.575" L x 1.114" W (40.00mm x 28.30mm)
Material - Magnet Nd-Fe-B
Series CDS
Type General Purpose
Power - Max 3 W
Port Location Top
Package Box
Impedance 16 Ohms
Efficiency - Testing 100mW/500mm