CDS10FC271FO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CDS10FC271FO3
Descripción:
MICA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.272" (6.90mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.142" (3.60mm)
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.339" L x 0.161" W (8.60mm x 4.10mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 270 pF