CDS15CD150JO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CDS15CD150JO3
Descripción:
CAP MICA 15PF 5% 500V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.280" (7.10mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.234" (5.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.430" L x 0.140" W (10.90mm x 3.60mm)
Product Status Active
Series CDS15
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 15 pF